צלקות אקנה

צלקות
אקנה

אם סבלתן בגיל ההתבגרות מפצעי אקנה ונשארו לכם סימנים, צלקות, שקעים או כתמים – בוודאי תשמחו לשמוע שיש דרך לטפל בצלקות אקנה, אפילו עשר שנים אחרי.

מהן צלקות אקנה?

הכוונה לכתמים, צלקות, סימנים אדומים וחטטים על פני העור שנשארים גם שנים אחרי שחלפה תופעת האקנה. צלקות אקנה נוצרות כתוצאה מאיבוד קולגן וכאשר רקמה סיבית הורסת ומחליפה את הרקמה הנורמלית של העור. צלקות האקנה מופיעות בדרגות חומרה שונות. אין מידע ברור למה לאחד נשארות צלקות אקנה ולאחר לא, אבל

מהם הסוגים השונים של צלקות האקנה?

קיימים סוגים שונים של צלקות אקנה השונות זו מזו בצורה שלהן, למשל: ice pick , rolling, box ועוד. ידוע שכדי להימנע ככל האפשר מהצלקות והכתמים אסור לגעת או לפוצץ את הפצעים. כמו כן, חשיפת יתר לשמש יכולה להחריף את הבעיה. כדאי גם להימנע משימוש בחומרים חזקים שאינם מתאימים לטיפול בצלקות אקנה.

שיטת הטיפול בצלקות אקנה

נשים (וגם גברים) בכל גיל, יכולות להגיע אלינו לקליניקות לטיפול בצלקות אקנה. קיימים מגוון סוגים של טיפולים טכנולוגיים מתקדמים שמטרתם האצת ייצור סיבי הקולגן וחידוש העור. היתרון הוא שבהתאם לסוג ומצב העור של המטופלת או המטופל, אנחנו קובעים את סוג הטיפול ופעמים רבות עושים שילוב בין מספר סוגי טיפולים וטכנולוגיות., כדי להגיע לאפקטיביות המקסימלית בטיפול.

  • אקסנט פריים – ידית מיקרופלזמה שמופעלת על ידי גלי רדיו. הטיפול גורם להאצה של תהליכי התחדשות העור. בעזרת ייצור של תעלות קטנות בעור, היא גורמת לחידוש שלו בשכבה העמוקה של הרקמות.
  • לייזר הרמוני – עבודה על מרקם העור באמצעות אנרגיית לייזר מבוקרת. הלייזר יוצר חידוש של העור במקומות בהם הוא אינו אחיד הוא הצטלק בצורה לא טובה. הטיפול יוצר גירוי ליצירת סיבי קולגן ואלסטין ומעודד את התחדשות העור. המכשיר פועל בכל שכבות העור, ובפוסט אקנה נטפל גם בשכבות העמוקות של העור וגם במרקם העור.
  • מכשיר הסינרג'י – מכשיר בעל התאמה אישית מרבית הפועל על ידי גלי רדיו וגלים אלקטרומגנטיים לחידוש תאי העור. גלי הרדיו מאפשרים שליטה מדויקת על תהליך חידוש האור ליעילות מוגברת וכן שליטה בעומק הטיפול.

שאלות ותשובות :

מהן השיטות לטיפול בצלקות אקנה?

בקליניקות שלנו ישנן מספר שיטות לטיפול בבעיית צלקות האקנה – טכנולוגיות מתקדמות לחידוש העור והאצת תהליכי ייצור הקולגן. השיטות בהן אנו עושים שימוש: לייזר הרמוני, אקסנט פריים, מכשיר הסינרג'י. 

מי מתאים לטיפול בצלקות אקנה?

כל מי שסובל מהבעיה בכל רמה שהיא – צלקות, חטטים, כתמים וכדומה, מתאים לטיפול. בהתאם לחומרת המצב ולסוג העור נקבעת שיטת הטיפול שלעיתים משלבת מספר טכנולוגיות. מגיעות אלינו לקליניקות לטיפול נערות וגם נשים מבוגרות. 

לכמה טיפולים אזדקק?

לשאלה זו אין תשובה חד משמעית. מספר הטיפולים הנדרשים תלוי בחומרת הבעיה ומצב העור ובסוג תוכנית הטיפול שנקבע. 

תוך כמה זמן אראה תוצאות?

כבר אחרי הטיפול הראשון ניתן לראות השפעה שתלך ותגדל עם התקדמות הטיפולים. 

מהו בעצם התהליך?

השלב הראשון בתהליך הוא שלב פגישת הייעוץ. אנו נזמין אותך לפגישת ייעוץ במועד הנוח לך ואז תיקבע עבורך תוכנית הטיפול המתאימה לך. בהמשך נזמין אותך לסדרת טיפולים בהתאם לתוכנית שנקבעה. 

צלקות אקנה לפני ואחרי טיפול