כתבת אורח: תסמונת השחלות הפוליציסטיות והקשר לשיעור פנים

כתבת אורח: תסמונת השחלות הפוליציסטיות והקשר לשיעור פנים

טלי נחום דיאטנית קלינית, מתמחה בתחום

תסמונת השחלות הפוליציסטיות היא תסמונת נפוצה המשפיעה על כ-10% מהנשים. אחד המאפיינים של התסמונת הוא חוסר איזון הורמונלי, ורמות גבוהות של הורמוני מין זכריים (אנדרוגנים). למרות השם שלהם, הורמוני מין זכריים קיימים גם בנשים, אך בדרך כלל ברמה נמוכה. האנדרוגנים הגבוהים בנשים עם תסמונת השחלות הפוליציסטיות, מפריעים לביוץ ומביאים לתסמינים כמו שיעור ואקנה. 

דבר נוסף שמאפיין נשים עם התסמונת, הוא שבמרבית המקרים קיימת גם תנגודת לאינסולין – מצב בו התאים בגוף לא מגיבים בצורה טובה להורמון האינסולין. כתוצאה מכך, רמתו של האינסולין בגוף עולה. מסתבר שרמת האינסולין הגבוהה, מביאה לייצור מוגבר של אותם אנדרוגנים. האינסולין הגבוה גם מגביר את הסיכון למחלות כרוניות. 

כאן נכנסת התזונה לתמונה. מטרת התזונה לשפר את התנגודת לאינסולין, להוריד את רמות האינסולין בדם וכך להביא לאיזון. כלומר, לטפל בבעיה מהשורש. מחקרים מדעיים הוכיחו את יעילות התזונה באיזון התסמונת ואף בהסדרת המחזורים. אגב, הטיפול בתזונה רלוונטי גם לנשים רזות עם התסמונת.

אז מה התזונה המומלצת? כתבתי עבורך מדריך שמפרט את העקרונות החשובים בתזונה לתסמונת. נדרשת כמובן גם התאמה אישית, אבל את העקרונות המנחים תוכלי ללמוד במדריך שכתבתי. להורדת המדריך לחצי כאן. 

יפה מקסימוב: "אני בעד טיפול הוליסטי, שלם במטופלות YMAX להסרת שיער בפנים, ומחבקת כל פתרון שניתן. לאחרונה יותר ויותר מאמרים נכתבים על הקשר בין תסמונת השחלות הפוליציסטית והופעת מחלות מטבוליות כמו כבד שומני וסוכרת. טלי בעצמה סיפרה על הקשר בין שחלות פוליציסטיות וסכרת הריון."

טלי נחום

טלי נחום היא דיאטנית קלינית מוסמכת מטעם משרד הבריאות. בוגרת תואר ראשון במדעי התזונה בהצטיינות יתרה מהאוניברסיטה העברית, ובוגרת תואר שני ממכון ויצמן בחקר מרכז הרעב והשובע במוח. טלי מלווה את לקוחותיה ליצירת שינוי תזונתי ארוך טווח מתוך מקום של הקשבה לגוף ובחירה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לסרטונים על תזונה בתסמונת:

 

לקביעת פגישה עם טלי או להורדת מדריך התזונה המומלצת על ידי טלי נחום – מלאי את הפרטים הבאים:

 

לעמוד הפייסבוק של טלי: https://www.facebook.com/Tali.Wellness

מה כואב לך בתקופה… 7 באוקטובר 2019 2020 בפתח: כך תיראי … 29 בדצמבר 2019