טיפול בפיגמנטציה העלמת כתמים בפנים

הדרך הטובה ביותר להבהרת כתמי פיגמנטציה בפנים

מה עושים עם הכתמים המופיעים על פנינו לקראת סוף שנות ה־20 ותחילת ה־30? אסתטיים הם לא, הם גם פוגעים באחידות העור ובעיקר קשה מאוד להסתיר אותם, פיגמנטציה במצח, בלחיים ואף פיגמנטציה בשפם! אבל למה להסתיר כשאפשר פשוט להעלים? זה הזמן להכיר את מגוון אפשרויות הטיפול בכתמי פיגמנטציה בעור: טכנולוגיות IPL, ClearLift וטיפול אפקטיבי ומדויק בחומצות בטוחות; כולן עומדות לרשותך בקליניקות יפה מקסימוב בשיטת Y360 המעניקה מעטפת טיפולית טכנולוגית בהתאמה אישית ובתהליך אבחון מדויק עם המטפלות הטובות ביותר.

טיפול בפיגמנטציה העלמת כתמים בפנים
השאירי פרטים ונדבר ממש בקרוב

אם גם אצלך הופיעו כתמי שמש בפנים, דעי לך שאת לא לבד, מדובר בתופעה נפוצה למדי, בעיקר בישראל שטופת השמש, שכן אחד מהגורמים להופעת הכתמים היא חשיפה לקרני UVA ו-UVB. אך כתמים בפנים יכולים להופיע גם בשל חוסר איזון הורמונלי, הריונות, תורשה, טיפול בתרופות מסוימות, זיהומים ורגישות לחומרים כמו מוצרי טיפוח ובשמים.

האחראי לכתם הוא מלנין, חומר המופרש לעור מתאי מלנוציטיים הנמצאים בשכבת העור העליונה. התפקיד של המלנין הוא לבלוע את קרינת השמש ובכך להגן על העור מנזקי הקרינה, אך לעיתים התאים האלו מפרישים מלנין יתר על המידה ובאותם מקומות מופיעים הכתמים, כמו פיגמנטציה בשפם ובשפה העליונה בלחיים, במצח ובאזורים שונים:

טיפול בפיגמנטציה העלמת כתמים בפנים

איך מטפלים בכתמים ובפיגמנטציה בעור? בקליניקות של יפה מקסימוב אנו ממליצים על כמה שיטות יעילות מאוד להבהרת העור ולהעלמת כתמים בפנים. הטיפולים להסרת פיגמנטציה מותאמים לכל מטופלת לאחר אבחון עור מעמיק בשיטת Y360 הייחודית ליפה מקסימוב. בסיום תהליך האבחון מקבלת כל מטופלת תוכנית טיפולים הכוללת אחת או יותר מהשיטות המתקדמות הבאות:

טיפול IPL להבהרת עור הפנים

טכנולוגיות IPL היא שיטה המתאימה להבהרת פיגמנטציה בעור, כתמי שמש וגיל במינימום של כאב. בעזרת הטכנולוגיה, אנרגיית אור הנפלטת מידית המכשיר מתבייתת על תאי הפיגמנט, מכהה את המלנין וגורמות לכתם הפיגמנטציה בפנים לצוף מעלה על פני העור ובכך מפרקת אותו. טיפול בפיגמנטציה בפנים  כולל סדרה של מפגשים, אך כבר ימים ספורים לאחר הטיפול הראשון הכתם הולך ומתכהה עד שנעלם.

ClearLift בטכנולוגיית לייזר

מכשיר ה-ClearLift הוא טיפול לא פולשני הפועל לריכוך הכתמים ולהסרת פיגמנטציה עמוקים ונמשים. טכנולוגיית ClearLift מבוססת על שימוש בראשים שונים המאפשרים התאמה למיקום הכתם בעור על פי מצב הכתם, גיל הכתם המשוערך וההתקדמות בטיפול. כבר לאחר הטיפול הראשון אפשר יהיה להבחין בהתקלפות קלה של העור אשר ילך ויתבהר ככל שהטיפול ייתקדם. 

טיפול פיגמנטציה בתכשירים

ביפה מקסימוב – טיפול הסרת פיגמנטציה בפנים ניתן בתכשירים אפקטיביים ביותר, הכוללים חומצות שונות הגורמות לתהליכי התחדשות העור, להשלת תאי עור מתים ולפירוק מצבורי מלנין בתאים. זאת לעומת התכשירים הנמכרים בפארמים שאינם יכולים להכיל ריכוז גבוה של חומרים פעילים ולכן יכולים לסייע רק במקרה של כתמים שטחיים (לרוב כתמים כהים ובולטים בעין). תכשירים אלו לא ייצרו תוצאה אפקטיבית במקרה של כתם שנמצא בשכבות העור העמוקות או במקרה של כתמים ישנים הקשים יותר להסרה.

בטיפול בתכשירים בעלי ריכוז חומר פעיל גבוה, יש חשיבות גבוה לבחירת הקוסמטיקאית; רק קוסמטיקאית או אשת מקצוע אשר עברה הדרכה על מרכיבי התכשירים, תדע לבחור את התכשיר הבטוח והאפקטיבי ביותר להסרת פיגמנטציה בשפם, לדוגמה,  על פי גוון העור וסוג הפיגמנטציה. כמו במגוון טיפולי הפנים הניתנים בקליניקות יפה מקסימוב, גם טיפול בפיגמנטציה בפנים כולל את שיטת Y360 המאפשרת התאמה אישית מבין מגוון הטכנולוגיות והשיטות המתקדמות הקיימות ביפה מקסימוב. בשיטה זו מתבצע תהליך אבחון מדויק, שבמהלכו מזינה יועצת הביוטי־טק נתונים על מאפייני העור, צורכי המטופלת וכיוצא בזה לתוך מערכת מתוחכמת. המערכת משקללת את המידע ומציעה בסוף התהליך תוכנית טיפולים מותאמת אישית.

שאלות – תשובות בנושא פיגמנטציה

ש: האם אפשר למנוע פיגמנטציה?

אי אפשר למנוע פיגמנטציה בעור במאה אחוז, אבל יש דרכים שיכולות להפחית או לדחות הופעה של כתמי שמש בפנים. כך למשל, בעוד שחשיפה לקרינת השמש מעודדת ייצור של פיגמנט המלנין שגורם להיווצרות הפיגמנטציה, שמירה על העור בחשיפה לשמש והימנעות מחשיפה בשעות שבהן הקרינה חזקה ביותר יכולות להשפיע על הופעת כתמי שמש בפנים בהמשך, וכמובן לשמור על בריאות העור שלך. כמו כן ישנם תכשירים שיכולים לעורר פיגמנטציה בפנים, כך שכדאי להתייעץ לפני תחילת שימוש בתכשירים שונים האם הם עלולים לגרום לכך.

ש: מהם 'כתמי גיל'?

ש: בגיל מבוגר יכולים להופיע כתמי שמש בפנים, על הידיים ובאזורים אחרים שחשופים יותר לשמש. כתמים אלו מאפיינים אנשים מבוגרים שבצעירותם נחשפו לשמש במשך שעות ארוכות במהלך היום. השיטות השונות להבהרת כתמים בפנים יכולות להתאים גם לכתמי גיל, ומומלץ בכל מקרה גם בגיל הזה להימרח במקדם הגנה גבוה כדי להפחית את התופעה. 

ש: מאז ההיריון הופיעו לי כתמים על הפנים, אפשר יהיה להסיר אותם?

ת: כתמים המופיעים במהלך ההיריון, כמו גם לאחר התחלה או שינוי בטיפול בגלולות או בטיפול הורמונלי אחר, נקראים 'מלזמה' או 'מסכת היריון'. השינויים ההורמונליים משפיעים על ייצור המלנין, וגורמים ליצירת הכתם, ואילו חשיפה לשמש יכולה להכהות אותו עוד יותר. פיגמנטציה בשפם (בשפה העליונה) במצח ובסנטר אופיינית לכתמי היריון. כתמים אלו יכולים להיעלם בהדרגה לאחר ההיריון, אך לעיתים נותרת פיגמנטציה בפנים, ובמקרה זה אפשר לטפל בה במגוון האפשרויות להבהרת כתמים בפנים בקליניקות יפה מקסימוב.

ש: האם יש דבר כזה 'נטייה לפיגמנטציה'?

ש: ישנם אנשים שהסיכוי שלהם לפתח פיגמנטציה בעור גבוה יותר, ואחת הדרכים לנסות 'לנבא' את הנטייה הזו היא דרך 'טבלת פיצפטריק', טבלה המסווגת את סוגי העור בהתאם לגוון העור ולתגובתם לשמש, שלפיה אפשר בין היתר לראות מי עשוי לפתח פיגמנטציה כתוצאה מדלקת, משינויים הורמונליים או מחשיפה לשמש. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם רופא העור כדי לבחון האם יש לך נטייה לפיגמנטציה. 

את יכולה להחזיר לפנייך את מראה העור האחיד והצעיר בטיפול בכתמי הפיגמנטציה בעזרת מגוון הטיפולים בקליניקות שלנו. השאירי פרטים ואנו נחזור אליך בהקדם לקביעת פגישת יעוץ ואבחון ללא עלות!

Watch the difference

גלרית וידיאו

השאירי פרטים ונדבר ממש בקרוב

Before and After

לפני קוסמלאן לפני
אחרי קוסמלאן אחרי

המגזין וחדשות אחרונות

לשיחת WhatsApp
השאירו פרטים